cs / en


O závodu

Letos se v termínu 11.-12.11.2023 bude konat již patnáctý ročník závodů v průmyslovém lezení Singing Rock STEEL, dříve pořádán pod názvem Sambar STEEL, které svou povahou nemají v České republice obdoby a patří k největším v Evropě. Mohou se v nich poměřit závodníci z řad profesionálů i zkušenějších amatérů. Profíci zde zúročí tvrdý trénink, výškoví pracovníci vytěží potřebné dovednosti z dennodenní praxe, speleologové mohou vycházet ze zkušeností získaných při výpravách do hlubin jeskyní a i když je již mezi závodníky z těchto řad velká konkurence, závod může vyhrát i šikovný a obratný amatér. 

Každoročně se na závod hlásí výškoví pracovníci, stromolezci, speleologové, hasiči, záchranáři, policisté, lidé z armády a lezci z řad amatérů, z České Republiky i zahraničí. 

CO JE PRŮMYSLOVÉ LEZENÍ

Průmyslové lezení spočívá v pohybu po laně pomocí technických pomůcek. Nejčastěji tento typ lezení můžete vidět u výškových pracovníků, kterým průmyslové lezení umožňuje bezpečně vykonávat svou pracovní činnost. Speleologové a záchranáři také mají své zkušenosti s lezením po laně pomocí technických pomůcek, které zúročí při těchto závodech. 

Z bezpečnostních důvodů závodníci neustále při lezení používají dvě lana, jedno tzv. pracovní, lezecké a druhé jistící.

V ČEM SE BUDE ZÁVODIT

Můžete si vybrat, jestli se zúčastníte sobotního závodu jednotlivců, nedělního závodu týmu anebo obojího.

Úkolem každého účastníka bude splnění několika disciplín, které budou odtajněny až na samotných závodech.

Síly by měly vystačit i na druhý den závodu, neboť se bude konat také soutěž týmů. Tříčlenná družstva budou seznámena s jejich úkolem na místě a budou muset vypracovat plán jak tento úkol splnit a po té ho bezchybně zrealizovat.

KDE SE BUDE ZÁVOD KONAT

V prostorách Lezecké stěny a školícího střediska Polygon Kladno. 

Přijměte tedy pozvání na 15. ročník této neobvyklé akce, která má za cíl připravit široké skupině lidí využívajících průmyslovou techniku (hasičům, speleologům, výškovým pracovníkům apod.) možnost porovnání svých schopností a zkušeností, pro diváky pak zajímavou podívanou, nové zážitky a možnost netradičně stráveného víkendu.


Generální partneři

Partneři

Lezecká stěna Kladno
Huťská, 272 01 Kladno
272 01 Kladno

jana@sambar.cz
telefon: +420 730 827 912


Created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - tvorba videa